III. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali Kısa Film ve Belgesel Fi

III. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali Kısa Film ve Belgesel Finalistleri kimler?

III. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali Kısa Film ve Belgesel Finalistleri kimler?

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği tarafından, üçüncü kez düzenlenecek Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nde Ulusal yarışmalar kapsamında bu yıl da Türkiye sinemasından özgün yapımlar Ulusal Kısa Kurmaca ve Ulusal Kısa Belgesel ödülü için yarışıyor.

III. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali Kısa Film ve Belgesel Finalistleri kimler?

20-27 Kasım tarihlerinde gerçekleştilecek olan genç yapımcı ve yönetmenlerin yeni filmler üretmesine katkıda bulunmayı amaçlayan Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nde, jüri ve izleyici karşısına çıkacak filmlere ödülleri, 27 Kasım Cuma akşamı Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenecek kapanış töreninde takdim edilecek.

Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nin Ulusal ve Uluslararası yarışma kategorilerinde yarışacak filmler için; En İyi Ulusal Kısa Film Ödülü 15.000  TL, En İyi  Ulusal Kısa Belgesel Ödülü 15.000  TL, En İyi Uluslararası Kısa Film Ödülü:10.000 TL, En İyi Uluslararası Kısa Belgesel Ödülü: 10.000 TL ve İzleyici Ödülü: 5.000  TL ödül ile birlikte toplam 46 film yarışacağı Ahmet Uluçay anısına verilen Ahmet Uluçay Büyük Ödülü, 50.000 TL’lik para ödülüyle destekleniyor. Ayrıca, İstanbul Medya Akademisi’nin Genç Yetenekler Ödülü de festival kapsamında verilecek.

Ulusal Kısa Kurmaca kategorisinde ödül için jüri karşısına çıkacak 10 film şöyle:

kisa film

  • Altın Vuruş / Gökalp Gönen
  • Azad / Yakup Tekintanğaç
  • Bir Örümcek Ağı / Hüseyin Aydın Gürsoy
  • Körler Müessesesi / Damla Güçer, Dilara Balcı
  • Oğul / Andaç Haznedaroğlu
  • Orman / Onur Saylak, Doğu Akal
  • Sıradaki / Gündüz Sevdi
  • Tik Tak / Zeynep Koçak
  • Wong Kar Wai Üzerine Kısa Bir Film / Ömer Çapoğlu, Serdar Önal
  • Yük / Ali Y. Akarçeşme

Ulusal Kısa Belgesel kategorisinde ödül için jüri karşısına çıkacak 6 film ise şöyle:

belgesel film

  • Afrotürk / Betül Usta, İbrahim Adam Mohamed
  • Godesbana / Nursena Şimşek
  • Gidiş Dönüş Makedonya / Hakkı Kurtuluş, Melik Saraçoğlu
  • İmece Evi / Yahya Ercan,Murat Tuç
  • Salyangozun Yolculuğu / Şenol Çöm
  • Gezgin / Bulut Rénas Kaçan

İstanbul’un İki Yakasını Bir Araya Getiren Festival

Boğaziçi Film Festivali’nde film gösterimleri bu yıl da İstanbul’un her iki yakasını bir araya getiriyor. Avrupa yakasında Beyoğlu Atlas (Büyük Salon), Atlas 2, Majestik ve Tarık Zafer Tunaya sinema salonlarında; Anadolu yakasında ise Tepe Nautilus Cinemaximum sinema salonunda sinemaseverlerle buluşacak.

Uluslararası Boğaziçi Film Festivali hakkında ayrıntılı bilgi için: http://bogazicifilmfestivali.com

1139
Tarih: 09.11.2015
Yorum Yaz