Vatanım Sensin'de dengeler değişiyor!

Vatanım Sensin 14. bölümde M. Kemal'in mektubu dengeleri değiştiriyor

Vatanım Sensin 14. bölümde M. Kemal'in mektubu dengeleri değiştiriyor

Vatanım Sensin yarın akşam yeni bölümü ile ekrana geliyor. Vatanım Sensin beklenen 14. bölüm 2. fragmanı yayınlandı. Vatanım Sensin yeni bölümünde Cevdet'in Tevfik için kurduğu plan başarıyla sonuçlandı diye düşünülürken, Eşref'in son hamlesi ile tüm dengeler değişiyor ve Eşref, Cevdet'e silahını doğrultuyor. Öte yandan Cevdet, Mustafa Kemal'den gelen mektup ile harekete geçiyor.

Vatanım Sensin 14. bölümde M. Kemal'in mektubu dengeleri değiştiriyor

Vatanım Sensin 14. bölümü ile yarın akşam müthiş bir bölümle geliyor. Merakla beklenen Vatanım Sensin 14. yeni bölüm 2. fragmanı yayınlandı. Vatanım Sensin 14. bölümde Cevdet'in, Yunan Ordusu içindeki görevini öğrenen Mustafa Kemal, yaptıklarını takdir ediyor; Yüzbaşı Yakup ile gönderdiği mektupta kendi tarafında görmek istediğini beyan ediyor. Yüzbaşı Yakup geliyor; Cevdet'e Mustafa Kemal'den mektup getiriyor! Mustafa Kemal'in yanında görmek istediği Cevdet'e, Eşref Paşa karşı çıkıyor! Cevdet, kimin tarafında savaşa katılacak? Eşref Paşa'nın yeni hamlesi ne olacak?

Vatanım Sensin, yeni bölümüyle 2 Şubat Perşembe akşamı saat 20.00'de Kanal D'de!

VATANIM SENSİN 14. BÖLÜM 2. FRAGMAN

VATANIM SENSİN 14. BÖLÜM ÖZETİ

Vatanım Sensin yeni bölümünde, Mustafa Kemal'den mektup geliyor; Cevdet yeni bir göreve çağrılıyor! Cevdet'in Tevfik'i köşeye sıkıştırması ile Eşref Paşa’nın eline geçen silahlar tüm dengeleri değiştirecektir. Şayet Nazilli de Türkler zafer kazanırsa Cevdet'in Yunan Ordusu ile işi bitecek ve ailesine kavuşacaktır. Cevdet'in eski Osmanlı üniformasını istemesi Azize'yi yeniden ümitlendirir.

Tevfik yaptığı savunmayla namlunun ucundan kendini sıyırsa da henüz başına açılacak büyük dertten habersizdir. Mustafa Kemal'den Cevdet'e gelen mektup ise olayların tüm seyrini değiştirir.

Vatanım Sensin'in son yayınlanan bölümünde Tevfik'in ihanetini öğrenen Cevdet, bunu onun yanına bırakmamaya karar verir. Fakat Eşref buna mani olacaktır. Tevfik'in kendi saflarında olduğunu ve ölümünün zararlarına olacağını belirtmektedir. Sahte İvan kimliğiyle silahları ele geçirmeye çalışan Mustafa Kemal'in askeri Gürcü Salih ile bir anlaşmazlık olur. Silahların bulunmasıyla İzmir'de bayram havası yaşanır. Cevdet, vazifesinin sonuna yaklaştığını ve ailesiyle birlikte mutlu olacakları bir hayat vesilesiyle artık daha umutludur.

Vatanın kurtuluşu umudu olan Mustafa Kemal'den Cevdet'e mektup gelir. Mektup içeriğinde Cevdet'in gizli vazifesinden haberdar olduğu ve ilerleyen günlerde aynı saflarda olabilme temennisi büyük bir umut ışığı olacaktır.

VATANIM SENSİN 14. BÖLÜM FRAGMANI

713
Tarih: 01.02.2017
Yorum Yaz